Prkno

27. prosince 2006 v 9:57 | Andik.07 |  →..Snowboarding..←
Prkno
Čím dražší, tím lepší. Zní to divně, ale něco na tom je. Dobře odvedená odborná práce a kvalitní materiály něco stojí, takže se na koupi prkna nesnažte za každou cenu ušetřit. V žádném případě se nenechte zlákat nabídkou mnoha supermarketů, zaručujících ,,nejvýhodnější" ceny. Těch je totiž dosaženo použitím těch nejlevnějších materiálů a kvalita takových výrobků je tudíž často nadmíru pochybná.
Hlavně jde o to, že pevné a tlaku odolné dřevěné jádro, bez kterého se dobrý snowboard neobejde, je nahrazováno pěnovou výplní, takže v případě použití levného prkna při extrémním sportu, jakým snowboarding bezpochyby je, by se vám tato zprvu výhodná investice po pár svezeních nemusla vyplatit. Proto doporučuju raději navštívit některou ze specializovaných prodejen se snowboardovým vybavením , známé též jako ,,skateshopy", kde nejen že vám žádný podobný ,,pasnowboard" nenabídnou, naopak vám ještě odborně poradí s koupí všeho ostatního, co vám pohyb na prkně ulehčí a zpříjemní.
Dál budu o něco konkrétnější. Snowboardy dělíme do tří základních kategorií, podle toho, v jakém terénu a jakým způsobem je budete využívat:
1.Freestyle - prkno určené hlavně pro jízdu a skoky ve snowparcích a v podobných, pro snowboarding upravených terénech. Obecně se doporučuje, aby délka freestylového prkna byla o zhruba 10-15 cm kratší, než výška vaší postavy. Freestylový snowboard je zahnutý na obou stranách, což umožňuje ten nejvolnější pohyb při provádění veškerých triků a snowboardových parádiček, o nichž freestyle je.
2. Freeride - obecně je tavrem i konstrukcí podobný snowboardu freestylovému, jen by měl být o 10-20 cm delší.To proto, že freeriding se odehrává na zasněžených pláních a delší prkno se v těch záplavách prašanu tolik ,,netopí". Nutno však podotknout, že většině snowboardové veřejnosti bohatě postačí jedno prkno na obě tyto disviplíny.
3.Alpine - slalomová prkna se naproti tomu od těch předchozích liší zásadně. Tyto uzké snowboardy s rovnou patkou jsou určeny především k řezání vyžehlených sjezdových tratí a k rozrážení slalomových tyčí v honbě za setinami sekund. Tento druh snowboardingu má však spíš k lyžování a obecně je tato disciplína snowboardingu poněkud na ústupu. Raději na ni zapomeňte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama